18 Wrz 2017by admin

PEWNIAK w Warszawie!

PEWNIAK w Warszawie!

Z moim monodramem, jest tak, żeby zachęcić, żeby przekonać, żeby zaprosić – to, mimo, że zagrałem go już ponad 30 razy, to za każdym razem nie wiem od czego zacząć, żeby co nie co opowiedzieć.
Czasami podkreślam, że to jest monodram, ale nie monodram; bo na ogół monodramy w Polsce kojarzą się z jednym aktorem/aktorką na scenie, którzy mają wielki żal i pretensje do widza. I ten biedny widz, musi, a przynajmniej powinien czuć się zobowiązany do tego, aby pomagać aktorowi/aktorce na scenie, no bo przecież sam/a, i do tego te ciężkie tematy o biciu/piciu/wyrodnej matce/okrutnym ojcu/strasznym mężu/niedobrej żonie (niepotrzebne skreślić).
Innym razem, tłumaczę, że to spektakl powstał pod wpływem… tzn. na trzeźwo, ale zainspirowaliśmy się dawnym tekstem, pamiętającym jeszcze zeszłe stulecie i lata 60te, kiedy to żył sobie w najlepsze Zbigniew Cybulski, który w 1962 roku, po namowie Jerzego Gruzy, wystąpił w Teatrze Telewizji; w Kobrze, czyli w kryminale telewizyjnym “Sammy” K. Hughesa. U nas, zrodziło się od przewrotnego pomysłu Adama Grządziela – założyciela i dyrektora katowickiego Teatru Old Timers Garage, poprzez napisanie tekstu na nowo przez Marka Pitucha, a potem w najróżniejszych okolicznościach lokalowych, razem z reżyserem spektaklu – Jakubem Wonsem dopełniliśmy dzieła.
Jeszcze przy innych okazjach, mówiłem… albo jednak nie. Nie ma co przedłużać i wypisywać kolejnych zapewnień.
Spektakl “PEWNIAK” trzeba zobaczyć, bo to zaledwie 70 minut mojego solo na scenie, w lekkim komediowym sosie, z lekką nutką dramatu (ale nie będę spoilerował), a na dokładkę 1 października przyjeżdżamy z Katowic i gramy gościnnie na Scenie SPATiF w Warszawie 🙂

Dla tych co korzystają z Facebooka, zapraszam bezpośrednio do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1724599994502283/

________
co: “PEWNIAK reż. J. Wons
gdzie: Scena SPATiF – al. Ujazdowskie 45 (2 piętro), Warszawa
kiedy: 1 października 2017 roku – godzina: 19:oo

Categories: pewniak / repertuar / Warszawa / wpis

Leave a reply