“ROZKŁADY JAZDY”

P. Zelenka, M. Frayn
Teatr Kamienica – Warszawa – marzec 2017

„Rozkłady jazdy” to zabawna sztuka, w której tradycja najlepszej farsy angielskiej łączy się z inteligentnym i nastrojowym czeskim humorem. Autor – Petr Zelenka, wykorzystując fragmenty farsy „Chińczycy” Michaela Frayna, … snuje historię aktorów, którzy muszą odegrać przedstawienie rozpisane na siedem osób – tylko we dwoje.
Czy praca i miłość muszą się wykluczać? A rozwód i miłość? A praca i rozwód?Takie trudne pytania mogą niejednego przyprawić o zawrót głowy – a co dopiero, jeśli czyjaś głowa nie współpracuje do końca z ciałem. Bo tak właśnie funkcjonuje główny bohater “Rozkładów jazdy”, cierpiący na ewidentny niedobór uwagi, Sebastian. Ale chyba jeszcze gorzej ma jego była żona, Hania, usiłująca nadludzkimi siłami doprowadzić do wystawienia sztuki “Chińczycy”, w której oprócz nich samych, gra także Borys, jej obecny narzeczony! A może najbardziej cierpią na tym “Chińczycy”, niegdyś sztuka na siedem osób – dziś – zdaje się – że na trzy, ale tego chyba już nikt tak do końca nie jest w stanie określić.

Czy kiedy wszystko się wali, należy zachować spokój, czy może powinno się śmiać? A może płakać?
Taką wybuchową mieszankę emocji wywołać może tylko humor najpopularniejszego czeskiego reżysera, Petra Zelenki w połączeniu z precyzyjną teatralną matematyką geniusza farsy, Michaela Frayna.

 

Scenariusz: Petr Zelenka
Reżyseria: Adam Biernacki
Scenografia: Adam Biernacki, Sebastian Cybulski
Kostiumy: RISK made in Warsaw
Występują: Hanna Konarowska, Sebastian Cybulski

Patronem Honorowym spektaklu jest Ambasada Republiki Czeskiej.
Partnerami spektaklu są:
Wydawnictwo “Wielka Litera”, Fundacja “Wyspa Kultury”, Szkoła Aktorska Haliny i Jana Machulskich oraz Risk. Made in Warsaw.
Patronem medialnym spektaklu jest Radio MUZO.FM

www.teatrkamienica.pl/pl/spektakle/90/rozklady-jazdy