“ZAKLĘTE REWIRY”

H. Worcell
Teatr WARSawy – Warszawa – wrzesień 2011


Widzowie zostają zaproszeni do stolików restauracji hotelu Pacyfik, gdzie staną się obserwatorami i uczestnikami wyścigu szczurów.
Wszystko zaczyna się, gdy do pracy zostaje przyjęty „nowy” – Romek Boryczko (Mateusz Banasiuk, nagrodzony za tę rolę Feliksem Warszawskim w 2012 roku). Od zwykłego zmywacza pnie się w hierarchii i zaczyna uczestniczyć w bezpardonowej rywalizacji kelnerów o wpływy w poszczególnych rewirach restauracji. Mimo to na scenie panuje przedwojenna, baśniowa, sielska atmosfera, a widzowie wciągani są do akcji. Nie można być pewnym czy osoba siedząca obok to zwykły widz, czy może podstawiony aktor.
Widzowie w „Zaklętych rewirach” stają się nie tylko obserwatorami, czy wręcz podglądaczami, nie tylko sędziami, ale wręcz inspiratorami konfliktu. – mówi reżyser spektaklu Adam Sajnuk – Zmuszam w ten sposób odbiorców do refleksji i oceny, daleko wykraczającej poza ramy zwykłego odbierania treści i emocji w teatrze.

TWÓRCY

Scenariusz na podstawie powieście “Zaklęte Rewiry” Henryk Worcell
Reżyseria: Adam Sajnuk
Adaptacja: Adam Sajnuk
Muzyka: Igor Spolski, Michał Lamża
Scenografia: Sylwia Kochaniec
Kostiumy: Katarzyna Adamczyk
Ruch sceniczny: Jarosław Staniek
Akompaniament: Igor Spolski, Michał Lamża
Występują: Agata Piotrowska – Mastalerz, Bartosz Adamczyk, Mateusz Banasiuk, Sebastian Cybulski, Mariusz Drężek, Mateusz Znaniecki, Jerzy Połoński, Maciej Skuratowicz, Stanisław Banasiuk, Jakub Snochowski/Marek Kossakowski,

http://teatrwarsawy.pl/#/spektakle/zaklete-rewiry